TE Connectivity ANT-GNSSCP-TH18L1
Rf Antenna, 1.5933 To 1.6086Ghz, 4Dbi Rohs Compliant: Yes |Linx Te Connectivity ANT-GNSSCP-TH18L1
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity ANT-GNSSCP-TH18L1.
TE Connectivity
Datasheet4 pages2 years ago
Datasheet5 pages2 years ago
Datasheet8 pages2 years ago
Datasheet10 pages2 years ago
Datasheet19 pages2 years ago
Datasheet15 pages2 years ago
Datasheet13 pages2 years ago
Datasheet3 pages2 years ago
Datasheet2 pages2 years ago
Datasheet2 pages2 years ago
Datasheet4 pages2 years ago
Datasheet7 pages2 years ago
Technical Drawing1 page3 years ago
IHS
Electro Sonic
Sager Electronics
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
+222%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Introduction Date2020-06-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity ANT-GNSSCP-TH18L1 provided by its distributors.
RF Antenna, 1.5933 to 1.6086GHz, GNNS/GPS/Glonass/Galileo/BeiDou/QZSS, 4dBi, 50 ohm, Adhesive/Pin
RF antenna, GNSS Ceramic Patch,18 x 18mm