TE Connectivity ANT-868-CW-RH-SMA
External Antenna, Whip - Duck, Single Band, 855MHz to 880MHz, Linear, SMA Connector
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity ANT-868-CW-RH-SMA.
TE Connectivity
Datasheet4 pages2 years ago
Datasheet5 pages2 years ago
Datasheet8 pages2 years ago
Datasheet10 pages2 years ago
Datasheet15 pages2 years ago
Datasheet13 pages2 years ago
Datasheet3 pages2 years ago
Datasheet2 pages2 years ago
Datasheet4 pages2 years ago
Datasheet7 pages2 years ago
Technical Drawing1 page3 years ago
IHS
Sager Electronics
Master Electronics
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+21.32%
Supply Chain
Introduction Date2017-01-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Related Parts
868MHz Whip, Right Angle RF Antenna 853MHz ~ 883MHz SMA Male Connector Mount
Yageo GroupW5017
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 868MHz-928MHz, Vertical, SMA Connector
Yageo GroupW1063
ANTENNA, WHIP, 868-928MHZ, 3DBI; Available until stocks are exhausted Alternative available
Rf Antenna, Whip, 868-928Mhz, 2Dbi Rohs Compliant: Yes |Pulse Electronics W5012
RF Antenna, 915MHz, Whip, 4dBi, 50 ohm, Vertical, 1W, 1.8 VSWR, SMA Connector
TE ConnectivityANT-916-CW-RCL
916MHz RCL Series Right Angle 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, RP-SMA Connector
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity ANT-868-CW-RH-SMA provided by its distributors.
HWR Series 868 MHz 50 Ohm 1/4-Wave Dipole Whip Antenna w/ RP-SMA
868MHz RH Series Reduced Height 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, SMA Connector
Rf Ant 868Mhz Whip Str Sma Male Rohs Compliant: Yes |Linx Te Connectivity ANT-868-CW-RH-SMA
Antenna 1/4 Wave Short 868MHz SMA
RF/Microwave Antenna, 855MHz Min, 880MHz Max
General ISM 855MHz 880MHz SMA(DO-214AC) 51mm*8.5mm*51mm
ANTENNA WITH CENTER FREQ. 868MHZ
RF ANTENNA, 855 TO 880MHZ, -1.5DBI;
ANTENNAS - RF AERIALS-ANTENNAS-DISHES;
868 MHz Straight Monopole Whip
Antenna 1/4 Wave Short 868MHz SMA Antenna Type: Terminal/Duck Band Type: Single Band Primary Application: LPWAN LoRaWAN Communication Protocol: LPWAN Wi-Fi LoRaWAN Mounting Location: External Terminal/Duck Single Band LPWAN | Antenna | Part Number: ANT-868-CW-RH-SMA | Internal Number: ANT-868-CW-RH-SMA | TE Connectivity |