TE Connectivity ANT-868-CW-HWR-SMA
Rf Antenna, 853 To 883Mhz, -2.3Dbi Rohs Compliant: Yes |Linx Te Connectivity ANT-868-CW-HWR-SMA
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity ANT-868-CW-HWR-SMA.
TE Connectivity
Datasheet4 pages2 years ago
Datasheet5 pages2 years ago
Datasheet8 pages2 years ago
Datasheet10 pages2 years ago
Datasheet15 pages2 years ago
Datasheet13 pages2 years ago
Datasheet3 pages2 years ago
Datasheet2 pages2 years ago
Datasheet4 pages2 years ago
Datasheet7 pages2 years ago
Technical Drawing1 page3 years ago
Master Electronics
Sager Electronics
ODG (Origin Data Global)
Factory Futures
Inventory History
3 month trend:
+1986%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Related Parts
868MHz Whip, Right Angle RF Antenna 853MHz ~ 883MHz SMA Male Connector Mount
TE ConnectivityANT-868-WRT-SMA
868MHz WRT Series Low Profile Dome 1/2 Wave Dipole Antenna, SMA Connector
Yageo GroupW5017
External Antenna, Whip - Dipole, Single Band, 868MHz-928MHz, Vertical, SMA Connector
Yageo GroupW1063
ANTENNA, WHIP, 868-928MHZ, 3DBI; Available until stocks are exhausted Alternative available
Rf Antenna, Whip, 868-928Mhz, 2Dbi Rohs Compliant: Yes |Pulse Electronics W5012
RF Antenna, 915MHz, Whip, 4dBi, 50 ohm, Vertical, 1W, 1.8 VSWR, SMA Connector
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity ANT-868-CW-HWR-SMA provided by its distributors.
External Antenna, Whip - Duck, Single Band, 853MHz to 883MHz, Linear, SMA Connector
Antenna 1/2 Wave Whip Swivel 868MHz SMA
Antenna Dipole -2.3dBi Gain 883MHz
EMBEDDED CELLULAR MODULE DEVELOPMENT KIT
RF ANT 868MHZ WHIP TILT SMA MALE
Antenna 1/2 Wave Whip Swivel 868MHz SMA Antenna Type: Terminal/Duck Band Type: Single Band Primary Application: LPWAN LoRaWAN Communication Protocol: LPWAN Wi-Fi LoRaWAN Mounting Location: External Terminal/Duck Single Band LPWAN | Antenna | Part Number: ANT-868-CW-HWR-SMA | Internal Number: ANT-868-CW-HWR-SMA | TE Connectivity |