TE Connectivity ANT-418-CW-HW-SMA
418MHz HW Series 1/4 Wave Monopole Whip Antenna, SMA Connector
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity ANT-418-CW-HW-SMA.
Sager Electronics
JRH Electronics
3 month trend:
+59.69%
Supply Chain
Introduction Date2023-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Related Parts
TE ConnectivityANT-418-WRT-RPS
418MHz WRT Series Low Profile Dome 1/2 Wave Dipole Antenna, RP-SMA Connector
TE ConnectivityANT-418-MHW-RPS-S
418MHz MHW Series Stick-On 1/2 Wave Dipole Antenna, 2m Cable, RP-SMA Connector
TE Connectivity / AMPANT-418-MHW-SMA-L
418MHz MHW Series Stick-On 1/2 Wave Dipole Antenna, 4.5m Cable, SMA Connector
TaoglasTI.10.0112
RF Antenna, 433.05 to 434.79MHz, Whip, 0dBi, 50 ohm, Linear
TaoglasTI.15.3113
433MHz Terminal Antenna SMA(M) Hinged 90 degree
Antennas TI.10 433MHz 0dBi Terminal Antenna RoHS Compliant: Yes
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity ANT-418-CW-HW-SMA provided by its distributors.
Rf Ant 418Mhz Whip Str Sma Male |Linx Te Connectivity ANT-418-CW-HW-SMA
Antenna 1/4 Wave Whip 418MHz SMA
Antennas SMA 1/4 Wave Monopole Whip 418MHz
EMBEDDED CELLULAR MODULE DEVELOPMENT KIT
ANTENNAS - RF AERIALS-ANTENNAS-DISHES;
Antenna 1/4 Wave Whip 418MHz SMA Antenna Type: Terminal/Duck Band Type: Single Band Primary Application: Cat-M/NB-IoT Cellular Communication Protocol: Cat-M/NB-IoT Cellular Mounting Location: External Terminal/Duck Single Band Cat-M/NB-IoT | Antenna | Part Number: ANT-418-CW-HW-SMA | Internal Number: ANT-418-CW-HW-SMA | TE Connectivity |