TE Connectivity 50KEBS6AFPDVM
Power Line Filter 3-Phase 50Hz/60Hz 50A 440VAC Threaded StudChassis Mount
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity 50KEBS6AFPDVM.
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity 50KEBS6AFPDVM provided by its distributors.
POWER LINE FILTER, 3-PH, 50A, 440VAC ROHS COMPLIANT: YES
LINE FILTER 440VAC 50A CHASS MNT
LINE FILTER 440VAC 50A CHASSIS
3-Phase Filters, 50A Current Rating, Threaded Bolt Input, Threaded Bolt Output, DELTA (3 wire + ground), Operating Voltage 440 VAC, DIN Rail