TE Connectivity 44AM1131-20-MST3-9CS2275
High Performance Cable 3Conductors 20AWG 3.99mm Tin Plated Copper White 600VAC
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity 44AM1131-20-MST3-9CS2275.
TE Connectivity
Datasheet60 pages1 year ago
Datasheet2 pages9 years ago
IHS
Electro Sonic
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Related Parts
TE Connectivity / Raychem382121-006
Wire And Cable, 3 Conductor(s), 24AWG, 600V, Flexible Cord And Fixture Wire
TE Connectivity / Raychem55A1131-20-MST3-9CS2275
Wire And Cable 3 Conductor(S) 20Awg 600V Flexible |Raychem Te Connectivity 934769-000
TE Connectivity / Raychem44A1131-20-3/6/9-9
Wire And Cable, 3 Conductor(s), 20AWG, 600V, Flexible Cord And Fixture Wire
TE Connectivity / Raychem382309-022
Wire And Cable, 3 Conductor(s), 22AWG, 600V, Flexible Cord And Fixture Wire
Alpha Wire20RC3S06 NA199
20RC3S06 NATURAL BULK FT
Alpha Wire5053C BK199
Wire And Cable, 3 Conductor(s), 20AWG, 300V, Flexible Cord And Fixture Wire
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity 44AM1131-20-MST3-9CS2275 provided by its distributors.
Shielded Twisted Pair Cable 3Conductors 20AWG 3.99mm 600VAC White
Wire And Cable, 20AWG, 600V, Flexible Cord And Fixture Wire
Multi-Conductor Cables 20AWG 3C WH-BL/OR/WH PRICE PER FT
Spec 44, Spec 55 and Spec RCW Wire and Cable
RYC44AM1131-20MST39CS2275 158631-000 M27500-20ML3T08
44AM1131-20-MST3-9CS2275, TE CONNECTIVITY / RAYCHEM
44AM1131-20-MST3-9CS2275 Twisted Pair Cable Type: MIL-DTL-27500 Twisted Pair Cable Voltage Rating: 600 VAC Twisted Pair Cable Insulation Material: Modified Radiation Cross-linked PVDF Twisted Pair Cable Conductor Material: Tin-Coated Copper Wire Size: 20 AWG MIL-DTL-27500 600 VAC Modified Radiation Cross-linked PVDF Tin-Coated Copper | Twisted Pair Cabling | Part Number: 44AM1131-20-MST3-9CS2275 | Internal Number: 158631-000 | Alias Number: 9-1191145-5 | 20 AWG