TE Connectivity 10KEMS10AFPDVM
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 10 A 440V 50 ~ 60Hz Single Stage Terminal Block
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity 10KEMS10AFPDVM.
JRH Electronics
Datasheet3 pages1 year ago
Datasheet3 pages1 year ago
Datasheet4 pages1 year ago
Electro Sonic
TE Connectivity
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity 10KEMS10AFPDVM provided by its distributors.
Power Line Filter 3-Phase 50Hz/60Hz 10A 440VAC Terminal BlockChassis Mount
KEM 10A 1S HIGH PER SP DELTA 440 VAC
POWER LINE FILTER, 3-PH, 10A, 440VAC ROHS COMPLIANT: YES
LINE FILTER 440VAC 10A CHASS MNT
POWER LINE THREE PHASE 440 VAC