TE Connectivity / Raychem ZHD-CT-50M-3.2-OUT-4
HEAT SHRINK MARKER SLEEVE, 3.2 ID Before Shrink, 2: 1 Shrink Ratio, YELLOW
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
IHS
Datasheet8 pages5 years ago
Electro Sonic
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code3926.90.99.85
Introduction Date2021-04-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Raychem ZHD-CT-50M-3.2-OUT-4 provided by its distributors.
Zhd-Ct-50M-3.2-Out-4 Rohs Compliant: Yes |Raychem Te Connectivity ZHD-CT-50M-3.2-OUT-4
ZHD-CT-50M-3.2-OUT-4 36AJ6097;
HEAT-SHRINK TUBING, 2:1, 3.2MM, YELLOW; Shrink Ratio:2:1; I.D. Supplied - Imperial:0.125"; I.D. Supplied - Metric:3.2mm; Shrink Tubing / Boot Colour:Yellow; Length - Imperial:164ft; Length - Metric:50m; Product Range:ZHD-CT Series