TE Connectivity / Raychem 82A6013-6
Hook-up Wire 6AWG 7.67mm Nickel Coated Copper White 600VAC
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / Raychem 82A6013-6.
IHS
Datasheet4 pages1 year ago
TE Connectivity
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Introduction Date2019-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE Connectivity / Raychem22759/41-6-9
Wire And Cable 6Awg 600V Flexible Cord And Fixtur |Raychem Te Connectivity 218553-001
TE Connectivity / Raychem55PC0211-6-9CS2502
Wire And Cable, 6AWG, 600V, Flexible Cord And Fixture Wire
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Raychem 82A6013-6 provided by its distributors.
Cross Referenced to TE CNTY RAYCHEM - Part RYC82A6013-6
82A6013-6/ Pkg |Raychem Te Connectivity 82A6013-6
Power Cable, Spec 80, 600VAC Voltage Rating, White Cable Color, Operating Temperature Range -65 – 200 °C, 6 AWG Wire Size, RAYCHEM 82 Series
Multi-Conductor Cables 82A6013-6
944439-000, TE CONNECTIVITY / RAYCHEM
HOOK-UP DUAL WALL STRND 6AWG BLU