TE Connectivity / Raychem 55PC0211-22-9
High Performance Cable 1Conductors 22AWG Tinned Copper White 600VAC
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / Raychem 55PC0211-22-9.
IHS
Datasheet3 pages1 year ago
TE Connectivity
Mouser
Inventory History
3 month trend:
-75.14%
Supply Chain
Introduction Date2004-07-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE Connectivity / Raychem55PC6121-20-900
Wire And Cable, 1 Conductor(s), 20AWG, 600V, Flexible Cord And Fixture Wire
TE Connectivity / Raychem55PC0811-18-9
Wire And Cable, 1 Conductor(s), 18AWG, 600V, Flexible Cord And Fixture Wire
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Raychem 55PC0211-22-9 provided by its distributors.
Multi-Conductor Cables 22AWG 19x34 WH PRICE PER FT
55Pc0211-22-9/ Pkg |Raychem Te Connectivity 55PC0211-22-9
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE FEET
Special Order: 55PC0211-22-9 Cable Type: Spec 55 Operating Voltage: 600 V Wire & Cable Insulation Material: Modified Radiation Cross-linked ETFE Polymer Conductor Material: Tin-Coated Copper Wire Size: 22 AWG Spec 55 600 V Modified Radiation Cross-linked ETFE Polymer Tin-Coated Copper | Hookup Wire: Tin Coated Copper Wire & 22 Awg | Part Number: 55PC0211-22-9 | Internal Number: 340907-000 | Alias Number: 3-1192571-6 | Special Order: 55PC0211-22-9 Cable Type: Spec 55 Operating Voltage: 600 V Wire & Cable Insulation Material: Modified Radiation Cross-linked ETFE Polymer Conductor Material: Tin-Coated Copper Wire Size: 22 AWG Spec 55 600 V Modified Radiation Cross-linked ETFE Polymer Tin-Coated Copper | Hookup Wire: Tin Coated Copper Wire & 22 Awg | Part# 55PC0211-22-9