TE Connectivity / P&B W91-X1040-50
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / P&B W91-X1040-50.
IHS
Datasheet1 page4 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
Supply Chain
Introduction Date2021-09-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-10-22
LTD Date2024-10-22
Related Parts
Sensata / AirpaxAPL1-1REC4-52-603
Circuit Breaker Magnetic Circuit Protectors 1Pole 60A
Sensata / AirpaxAPL1-1-53F-603
Sensata / AirpaxIEG6-1-72-50.0-91-V
CIRCUIT BREAKER MAGNETIC-HYDRAULIC TOGGLE 50A 250VAC 80VDC UL1077 1 POLE