TE Connectivity / P&B W91-X1040-15
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 15A 480VAC 65VDC
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / P&B W91-X1040-15.
IHS
Datasheet1 page4 years ago
Electro Sonic
Master Electronics
Sager Electronics
Supply Chain
Introduction Date2021-09-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-10-22
LTD Date2024-10-22
Related Parts
Sensata / AirpaxIPAP-1-1-62F-17.0-S-01-T
Circuit Breaker Magnetic 1Pole 17A 250VAC