TE Connectivity / P&B W67-A2Q12-10
W6 Series Magnetic Hydraulic P&B Circuit Breaker 1-Pole 10 A White Toggle Quick Connect Terminal
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / P&B W67-A2Q12-10.
Electro Sonic
Datasheet7 pages16 years ago
Newark
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Related Parts
Sensata / AirpaxAPL1-1-52-123-M
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 12A
Carling TechnologiesAA1-B0-34-610-3B1-C
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 10A 250VAC/80VDC
Sensata / AirpaxIEG6-1-72-10.0-01-V
CIRCUIT BREAKER MAGNETIC-HYDRAULIC 10A 250VAC 80VDC 1 POLE TOGGLE UL1077
Sensata / AirpaxIPA-6-1-62-10.0-A-01-T
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 10A 250VAC
Carling TechnologiesBA1-B0-34-610-121-D
Carling TechnologiesMA1-B-34-610-1-A26-B-C
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 1Pole 10A 250VAC/80VDC Automotive
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / P&B W67-A2Q12-10 provided by its distributors.
Circuit Breaker Magnetic Hydraulic 1Pole 10A 277VAC 2-Pin
CIRCUIT BREAKER, HYD-MAG, 1P, 277V, 10A;; CIRCUIT BREAKER, HYD-MAG, 1P, 277V, 10A; Input Voltage VAC:277V; No. of Poles:1; Current Rating:10A; Interrupting Capacity:5kA; Dielectric Strength:1.5kV; Trip Time:20s; Series:W6; Circuit Breaker Mounting:Panel; Current Rating:10A