TE Connectivity / P&B W57-XC6F4B10-10
Circuit Breaker, Thermal, Push to Reset, Panel, Series Trip, 10 A, 1 Pole, 250 VAC, 50 VDC
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / P&B W57-XC6F4B10-10.
IHS
Datasheet3 pages11 years ago
Sager Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Carling TechnologiesCTB-B-B-12
Circuit Breaker; Thermal; Rocker; Blk Bezel; Blk Rocker; Panel Mount; 120A; 125VAC/50VD
Circuit Breaker Supplementary Protector 1Pole 12A 125VAC/250VAC/50VDC
Sensata / AirpaxATR11-D-Y-63-WB-12.0A
Circuit Breaker Thermal 1Pole 12A 240VAC/32VDC
EatonKD1-12
Circuit Breaker Thermal Push Cur-Rtg 12A Panel 1 Pole Vol-Rtg 250/50 VAC/VDC
Carling TechnologiesCTB-B-B-10
Circuit Breaker; Thermal; Rocker; Blk Bezel; Blk Rocker; Panel Mount; 10A; 125VAC/50VDC
Carling TechnologiesCTB-B-B-08
Thermal Circuit Breaker, 1 Pole(s), 8A, 250VAC, 50VDC, Panel Mount
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / P&B W57-XC6F4B10-10 provided by its distributors.
W57 1 Panel Mount Push to Reset Thermal Circuit Breaker 250V 10A