TE Connectivity / P&B W33-S2N1Q-10
Circuit Breaker Thermal 2Pole 10A 250VAC/50VDC
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / P&B W33-S2N1Q-10.
IHS
Datasheet1 page0 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
Newark
Inventory History
3 month trend:
Restocked
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Introduction Date2014-08-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 11 months ago)
LTB Date2025-04-28
LTD Date2025-05-06
Related Parts
Carling TechnologiesCTB-B-B-12
Circuit Breaker; Thermal; Rocker; Blk Bezel; Blk Rocker; Panel Mount; 120A; 125VAC/50VD
Circuit Breaker Supplementary Protector 1Pole 12A 125VAC/250VAC/50VDC
Sensata / AirpaxATR11-D-Y-63-WB-12.0A
Circuit Breaker Thermal 1Pole 12A 240VAC/32VDC
Carling TechnologiesCMB-123-11C3N-B-A
Circuit Breaker Magnetic Circuit Protectors 12A 125VAC to 250VAC
Carling TechnologiesCLB-133-11B3A-B-A
Circuit Breaker Thermal Circuit Protector 1Pole 13A 250VAC/32VDC
Sensata / AirpaxATR11-D-X-63-WB-8.0A
Circuit Breaker Thermal 1Pole 8A 240VAC/32VDC
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / P&B W33-S2N1Q-10 provided by its distributors.
Circuit Breaker, Thermal, Rocker, Snap In, Panel, Series Trip, Switchable, 10 A, 2 Poles, 250 VAC, 50 VDC
General Purpose / Industrial Relays W33-S2N1Q-10=W33
W33-S2N1Q-10=W33 |Amp Te Connectivity 1-1393248-7
TE; IND DEVICES; CIRCULAR CONNECTORS; W33-S2N1Q-10=W33
W33-S2N1Q-10W33 W33 12-POL SWTCH THR CIR
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC