TE Connectivity / Corcom 75KEPS10BFPW
Power Line Filter, 75A, 520VAC, 3 Phase, Flanged, Kep Series | TE Connectivity 75KEPS10BFPW
NRND
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / Corcom 75KEPS10BFPW.
TE Connectivity
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-50.00%
Supply Chain
Introduction Date2020-07-08
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Corcom 75KEPS10BFPW provided by its distributors.
Power Line Filter 3-Phase Single Stage 50Hz 75A 520V Terminal Block Flange Mount
Power Line Filters KEP 75A 1S HIGH PLUS SP WYE
Three Phase EMI Filter, 520V, 50/60HzHz
POWER LINE FILTER, 3 PHASE, 75A, 520VAC;
KEP 75A 1S HIGH PLUS SP WYE 520VAC Current Rating: 75 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: WYE (4 wire + ground) Operating Voltage: 520 VAC 3-Phase Filter | 75 A Terminal Block WYE (4 wire + ground) | Part Number: 75KEPS10BFPW | Internal Number: 5-1609968-1 | TE Connectivity