TE Connectivity / Corcom 55KEHD10ABSD
Power Line Filter 3-Phase Dual Stage 50Hz 55A 440V Terminal Block Flange Mount
NRND
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / Corcom 55KEHD10ABSD.
IHS
Datasheet4 pages1 year ago
JRH Electronics
TE Connectivity
Inventory History
3 month trend:
-20.00%
Supply Chain
Introduction Date2020-07-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Corcom 55KEHD10ABSD provided by its distributors.
Avnet Japan
Filter, KEH 55A 2S SP DELTA BS 440 VAC | TE Connectivity 55KEHD10ABSD
Power Line Filter, 3 Phase, 55A, 440Vac Rohs Compliant: Yes |Corcom Te Connectivity 55KEHD10ABSD
Three Phase EMI Filter, 440V, 50/60HzHz
POWER LINE FILTER, 3-PH, 55A, 440VAC;
KEH 55A 2S SP DELTA BS 440VAC Current Rating: 55 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 440 VAC 3-Phase Filter | 55 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part Number: 55KEHD10ABSD | Internal Number: 2-1609969-4 | TE Connectivity