TE Connectivity / Corcom 30KEMS10BBSD
Power Line Filter 3-Phase Single Stage 50Hz 30A 520V Terminal Block Flange Mount
NRND
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / Corcom 30KEMS10BBSD.
IHS
Datasheet4 pages1 year ago
JRH Electronics
TE Connectivity
Inventory History
3 month trend:
-27.08%
Supply Chain
Introduction Date2020-07-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Corcom 30KEMS10BBSD provided by its distributors.
Avnet Japan
Filter, KEM 30A 1S HIGH PER SP BS DELTA 520 VAC | TE Connectivity 30KEMS10BBSD
Three Phase EMI Filter, 520V, 50/60HzHz
LINE FILTER 520VAC 30A CHASS MNT
LINE FILTER 520VAC 30A CHASSIS
Power Line Filter, 3 Phase, 30A, 520Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:520Vac; Current Rating:30A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:-; Filter Input Terminals:Terminal Block; Product Range:Kem-Bs Series Rohs Compliant: Yes |Corcom Te Connectivity 30KEMS10BBSD
KEM 30A 1S HIGH PER SP BS DELTA 520VAC 3-Phase Filter Current Rating: 30 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Continuous Operating Voltage (Max): 520 VAC 3-Phase Filter | 30 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part Number: 30KEMS10BBSD | Internal Number: 6-1609967-1 | TE Connectivity