TE Connectivity / Corcom 250KEMS6BFPD
Power Line Filter, 250A, 520VAC, 3 Phase, Flanged, Kem Series | TE Connectivity 250KEMS6BFPD
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / Corcom 250KEMS6BFPD.
IHS
Datasheet4 pages1 year ago
TE Connectivity
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Introduction Date2020-07-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Corcom 250KEMS6BFPD provided by its distributors.
Power Line Filter 3-Phase Single Stage 50Hz 250A 520V Threaded Bolt Flange Mount
Three Phase EMI Filter, 520V, 50/60HzHz
TE Connectivity 250KEMS6BFPD EMI 滤波器
RS APAC
KEM 250A 1S HIGH PER NUT DELTA 520VAC
LINE FLTR 520VAC 250A CHASS MNT
Power Line Filter, 3 Phase, 250A, 520Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:520Vac; Current Rating:250A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:-; Filter Input Terminals:Stud; Filter Output Terminals:Stud Rohs Compliant: Yes |Corcom Te Connectivity 250KEMS6BFPD
KEM 250A 1S HIGH PER NUT DELTA 520VAC Current Rating: 250 A Input Termination Type: Threaded Bolt Output Termination Type: Threaded Bolt Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 520 VAC 3-Phase Filter | 250 A Threaded Bolt DELTA (3 wire + ground) | Part Number: 250KEMS6BFPD | Internal Number: 5-1609967-6 | TE Connectivity