TE Connectivity / Corcom 16KEVD10ABSW
Power Line Filter 3-Phase Dual Stage 50Hz 16A 440V Terminal Block Flange Mount
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / Corcom 16KEVD10ABSW.
IHS
Datasheet4 pages1 year ago
TE Connectivity
Inventory History
3 month trend:
-35.29%
Supply Chain
Introduction Date2020-07-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Corcom 16KEVD10ABSW provided by its distributors.
Avnet Japan
Filter, KEV 16A 2S SP WYE BS 440 VAC | TE Connectivity 16KEVD10ABSW
Power Line Filter, 3 Phase, 16A, 440Vac Rohs Compliant: Yes |Corcom Te Connectivity 16KEVD10ABSW
Three Phase EMI Filter, 440V, 50/60HzHz
TE Connectivity 16KEVD10ABSW EMI 滤波器
POWER LINE FILTER, 3 PHASE, 16A, 440VAC;
LINE FILTER 440VAC 16A CHASS MNT
KEV 16A 2S SP WYE BS 440VAC Current Rating: 16 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: WYE (4 wire + ground) Operating Voltage: 440 VAC 3-Phase Filter | 16 A Terminal Block WYE (4 wire + ground) | Part Number: 16KEVD10ABSW | Internal Number: 2-1609998-1 | TE Connectivity