TE Connectivity / Corcom 15KEBS6BFPD
Power Line Filter, 15A, 520VAC, 3 Phase, Flanged, Keb Series | TE Connectivity 15KEBS6BFPD
NRND
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / Corcom 15KEBS6BFPD.
IHS
Datasheet4 pages1 year ago
JRH Electronics
TE Connectivity
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-39.52%
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Corcom 15KEBS6BFPD provided by its distributors.
Power Line Filter 3-Phase Single Stage 50Hz 15A 520V Threaded Bolt Flange Mount
Power Line Filters KEB 15A 1S NUT DELTA 520VAC
Three Phase EMI Filter, 520V, 50/60HzHz
KEB 15A 1S NUT DELTA 520VAC 3-Phase Filter Current Rating: 15 A Input Termination Type: Threaded Bolt Output Termination Type: Threaded Bolt Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Continuous Operating Voltage (Max): 520 VAC 3-Phase Filter | 15 A Threaded Bolt DELTA (3 wire + ground) | Part Number: 15KEBS6BFPD | Internal Number: 4-1609965-4 | TE Connectivity