TE Connectivity / Corcom 150KEHD10ABSD
Power Line Filter 3-Phase Dual Stage 50Hz 150A 440V Terminal Block Flange Mount
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / Corcom 150KEHD10ABSD.
IHS
Datasheet4 pages1 year ago
3 month trend:
-33.33%
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Corcom 150KEHD10ABSD provided by its distributors.
Avnet Japan
Filter, KEH 150A 2S SP DELTA BS 440 VAC | TE Connectivity 150KEHD10ABSD
Three Phase EMI Filter, 440V, 50/60HzHz
POWER LINE FILTER, 3 PHASE, 150A, 440VAC;
LINE FLTR 440VAC 150A CHASS MNT
Power Line Filter, 3 Phase, 150A, 440Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:440Vac; Current Rating:150A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:-; Filter Input Terminals:Terminal Block; Product Range:Keh-Bs Seriesrohs Compliant: Yes |Corcom Te Connectivity 150KEHD10ABSD
KEH 150A 2S SP DELTA BS 440VAC Current Rating: 150 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 440 VAC 3-Phase Filter | 150 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part Number: 150KEHD10ABSD | Internal Number: 2-1609969-8 | TE Connectivity