TE Connectivity / Corcom 150KEBS6BFPD
Power Line Filter 3-Phase Single Stage 50Hz 150A 520V Threaded Bolt Flange Mount
NRND
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / Corcom 150KEBS6BFPD.
IHS
Datasheet4 pages1 year ago
JRH Electronics
TE Connectivity
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-7.14%
Supply Chain
Introduction Date2020-07-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Corcom 150KEBS6BFPD provided by its distributors.
POWER LINE FILTER, 3 PHASE, 150A, 520VAC; Available until stocks are exhausted
Power Line Filter, Threaded Bolt, 150A, 520VAC, 3 Phase, Flanged, Keb Series | TE Connectivity 150KEBS6BFPD
Power Line Filters KEB 150A 1S NUTDELTA 520VAC
Three Phase EMI Filter, 520V, 50/60HzHz
TE Connectivity 150KEBS6BFPD EMI 滤波器
POWER LINE FILTER, 3 PHASE, 150A, 520VAC;
Power Line Filter, 3 Phase, 150A, 520Vac; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:520Vac; Current Rating:150A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:-; Filter Input Terminals:Stud; Filter Output Terminals:Stud Rohs Compliant: Yes |Corcom Te Connectivity 150KEBS6BFPD
KEB 150A 1S NUT DELTA 520VAC Current Rating: 150 A Input Termination Type: Threaded Bolt Output Termination Type: Threaded Bolt Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 520 VAC 3-Phase Filter | 150 A Threaded Bolt DELTA (3 wire + ground) | Part Number: 150KEBS6BFPD | Internal Number: 5-1609965-5 | TE Connectivity