TE Connectivity / Corcom 100KEBS6BFPD
Power Line Filter, 100A, 520VAC, 3 Phase, Flanged, Keb Series | TE Connectivity 100KEBS6BFPD
NRND
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / Corcom 100KEBS6BFPD.
IHS
Datasheet3 pages1 year ago
Datasheet3 pages1 year ago
JRH Electronics
TE Connectivity
Master Electronics
3 month trend:
-41.67%
Supply Chain
Introduction Date2020-07-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Corcom 100KEBS6BFPD provided by its distributors.
Power Line Filter 3-Phase Single Stage 50Hz 100A 520V Threaded Bolt Flange Mount
Power Line Filters KEB 100A 1S NUTDELTA 520VAC
Three Phase EMI Filter, 520V, 50/60HzHz
TE Connectivity 100KEBS6BFPD EMI 滤波器
KEB 100A 1S NUT DELTA 520VAC Current Rating: 100 A Input Termination Type: Threaded Bolt Output Termination Type: Threaded Bolt Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 520 VAC 3-Phase Filter | 100 A Threaded Bolt DELTA (3 wire + ground) | Part Number: 100KEBS6BFPD | Internal Number: 5-1609965-3 | TE Connectivity