TE Connectivity / Corcom 100KEBS10BFPD
Power Line Filter, 100A, 520VAC, 3 Phase, Flanged, Keb Series | TE Connectivity 100KEBS10BFPD
NRND
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / Corcom 100KEBS10BFPD.
IHS
Datasheet4 pages1 year ago
Datasheet4 pages1 year ago
JRH Electronics
TE Connectivity
Master Electronics
3 month trend:
-27.27%
Supply Chain
Introduction Date2020-07-06
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Corcom 100KEBS10BFPD provided by its distributors.
Power Line Filter 3-Phase Single Stage 50Hz 100A 520V Terminal Block Flange Mount
Power Line Filters KEB 100A 1S SP DELTA 520VAC
Three Phase EMI Filter, 520V, 50/60HzHz
TE Connectivity 100KEBS10BFPD EMI 滤波器
RS APAC
KEB 100A 1S SP DELTA 520VAC Current Rating: 100 A Input Termination Type: Terminal Block Output Termination Type: Terminal Block Wiring Configuration: DELTA (3 wire + ground) Operating Voltage: 520 VAC 3-Phase Filter | 100 A Terminal Block DELTA (3 wire + ground) | Part Number: 100KEBS10BFPD | Internal Number: 5-1609965-8 | TE Connectivity