TE Connectivity / Corcom 100DCB6F
Power Line Filter RFI 50Hz/60Hz 100A 80VDC Terminal Block Bulkhead/Rack
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity / Corcom 100DCB6F.
IHS
Datasheet6 pages14 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
Mouser
DigiKey
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Introduction Date2001-05-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2017-09-15
LTD Date2017-10-27
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity / Corcom 100DCB6F provided by its distributors.
Emi/Rfi Filter And Accessories |Corcom Te Connectivity 100DCB6F
Power Line Filters 100A REDUNDANT STUD BULKHEAD & RACK
Data Line Filter, 1 Function(s), 80V, 100A