TDK YFF21AC1E473MT0Y0N
Feedthrough Capacitor, 0.047Uf, 25V/0805 Rohs Compliant: Yes |Tdk YFF21AC1E473MT0Y0N
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK YFF21AC1E473MT0Y0N.
IHS
Datasheet10 pages2 years ago
TDK
TME
Inventory History
3 month trend:
-1.48%
CAD Models
Download TDK YFF21AC1E473MT0Y0N symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2017-01-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions of TDK YFF21AC1E473MT0Y0N provided by its distributors.
3-terminal Filters, Insertion Loss=30dB (5MHz to 2000MHz), LxWxT: 2x1.25x0.85mm
Cap Feed Through 0.047uF 25VDC 20% Flat 0805 125C Automotive AEC-Q200
Feed Through Filter 25V 0.047uF 20% 3-Terminal T/R
47nF 25V ¡À20% 25V 0805 2mm*1.25mm*850¦Ìm
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 25V, 1A, 4 Pin(s)
47nF 卤20% SMD-4P,1.2x2mm Feed Through Capacitors ROHS