TDK VLS6045EX-1R2N
General Purpose Inductor, 1.2uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK VLS6045EX-1R2N.
IHS
Datasheet3 pages11 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-10-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 5.9A 14.4mOhm DCR 2424
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 6.3A 0.0144Ohm DCR 2424 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 28Q-Factor Ferrite 6.6A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 5.4A 0.01Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.82A 0.015Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.1uH 30% 100KHz Ferrite 6A 0.011Ohm DCR 4040 T/R
Descriptions
Descriptions of TDK VLS6045EX-1R2N provided by its distributors.
FIXED IND 1.2UH 5.4A 14 MOHM SMD