TDK TSL0808RA-331KR45-PF
Inductor Power Wirewound 330uH 10% 1KHz 15Q-Factor 520mA 780mOhm DCR RDL Ammo Pack
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK TSL0808RA-331KR45-PF.
IHS
Master Electronics
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download TDK TSL0808RA-331KR45-PF symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-09-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2016-12-22
LTD Date2017-06-30
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions of TDK TSL0808RA-331KR45-PF provided by its distributors.
1KHz 2.4MHz 450mA 450mA 15@796kHz 330¦ÌH 780m¦¸ ¡À10% DIP , 8.5mm*8.3mm*8.8mm
FIXED IND 330UH 450MA 780 MOHM
General Purpose Inductor, 330uH, 10%, 1 Element