TDK NLC453232T-331K
Fixed Ind 330UH 90MA 13 Ohm SMD
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK NLC453232T-331K.
IHS
Datasheet3 pages22 years ago
DigiKey
CAD Models
Download TDK NLC453232T-331K symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1992-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of TDK NLC453232T-331K provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 330uH, 10%, 1 Element, SMD, 1813