TDK MMZ1005A222ET000
Ferrite Beads Multi-Layer 2.2KOhm 25% 100MHz 0.15A 2.2Ohm DCR 0402 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK MMZ1005A222ET000.
TDK
Datasheet5 pages7 years ago
Farnell
Newark
Future Electronics
TME
Inventory History
3 month trend:
-16.97%
CAD Models
Download TDK MMZ1005A222ET000 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
Footprint
Download
Ultra Librarian
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions of TDK MMZ1005A222ET000 provided by its distributors.
Ind Chip Bead Multi-Layer 2.2KOhm 25% 100MHz Ferrite 150mA 0402 Punched Paper T/R
Avnet Japan
Ferrite beads; TDK; MMZ1005A222ET000; 0402; 550 µm; 100 MHz; 25 %
MMZ-E Series 2.2 Ohm 150 mA 0402 (1005 Metric) Signal Line Ferrite Bead
2.2惟 卤25% 2.2k惟@100MHz 0402 Ferrite Beads ROHS
TDK MMZ1005A222ET000FERRITE BEAD, 2.2OHM, 150MA, 0402, FULL REEL
FERRITE BEAD, 2.2OHM, 150MA, 0402, FULL; FERRITE BEAD, 2.2OHM, 150MA, 0402, FULL REEL; Ferrite Case Style:0402 ^1005 Metric]; Impedance Tolerance: 25%; DC Current Rating:150mA; DC Resistance Max:2.2ohm; Product Range:MMZ-E Series; Ferrite Mounting:SMD