TDK MMZ0603S121CT000
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 0.2A 0.45Ohm DCR 0201 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK MMZ0603S121CT000.
Future Electronics
Datasheet6 pages7 years ago
JRH Electronics
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
-32.17%
CAD Models
Download TDK MMZ0603S121CT000 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
Footprint
Download
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 250mA 500mOhm DCR 0201 Paper T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 0.25A 0.5Ohm DCR 01005 T/R
Fair-Rite2508051217Z0
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 0.3A 0.2Ohm DCR 0805 T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 200mA 500mOhm DCR 0603 Paper T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 0.2A 0.8Ohm DCR 0201 T/R
Ferrite Beads Multi-Layer 120Ohm 25% 100MHz 0.2A 0.39Ohm DCR 0201 T/R
Descriptions
Descriptions of TDK MMZ0603S121CT000 provided by its distributors.
450m惟 卤25% 120惟@100MHz 0201 Ferrite Beads ROHS
FERRITE BEAD, 120 OHM, 0.2A, 0201;
Chip Beads, |Z|=120Ω at 100MHz, L x W x T :
200mA 120¦¸@100MHz 450m¦¸ 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*330¦Ìm
Ferrite Chip, 1 Function(s), 0.2A, 2 Pin(s)