TDK MLG1005S8N2J
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 8.2nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 500mA 0402
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK MLG1005S8N2J.
Newark
Datasheet14 pages14 years ago
Datasheet5 pages24 years ago
Arrow Electronics
Future Electronics
TME
Farnell
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download TDK MLG1005S8N2J symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Related Parts
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402