TDK MLF1608A1R5J
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 1.5uH 5% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 50mA 0603
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK MLF1608A1R5J.
IHS
Datasheet7 pages14 years ago
Future Electronics
_legacy Avnet
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download TDK MLF1608A1R5J symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
Inductor RF Chip Wirewound 1.5uH 5% 10MHz 35Q-Factor 85mA 5.33Ohm DCR 0805 Embossed T/R
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 1.5uH 5% 10MHz 45Q-Factor Ferrite 80mA 0805
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 1.5uH 5% 7.96MHz 30 Q-Factor Ferrite 370mA T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1.5uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 370mA 850mOhm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Inductor RF Chip Wirewound 1.5uH 5% 7.9MHz 35Q-Factor Ferrite 630mA 760mOhm DCR 1008 T/R
Descriptions
Descriptions of TDK MLF1608A1R5J provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 1.5uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
MLF Series 0603 1.5 uH ±5 % Tol. 50 mA Magnetic Shielded Multilayer Inductor
10MHz 100MHz 50mA 35 1.5¦ÌH 700m¦¸ ¡À5% 0603 950¦Ìm
INDUCTOR MULTILAYER 1.5UH 0603