TDK IFL04-100NB300X200
Wireless Power Transfer / NFC Antennas Sheets (Shield), Low loss type, Thickness=0.1mm
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK IFL04-100NB300X200.
TDK
Datasheet6 pages5 years ago
Newark
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
-8.22%
Supply Chain
Introduction Date2025-05-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions of TDK IFL04-100NB300X200 provided by its distributors.
TDK IFL04-100NB300X200 MAGNETIC SHEET, ABSORBER, RFID, RECT
EMI MAGNETIC SHEET, 300MM X 200MM ROHS COMPLIANT: YES
200mm 300mm 0.1mm Noise Suppressors ROHS
For RFID Magnetic Sheets(Flexield
Magnetic Sheet RFID Flexield 1.5W