TDK FK26C0G2E392JN006
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=3.9nF, LxWxT: 5.5x6x3.5mm, Lead pitch: 5mm
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK FK26C0G2E392JN006.
TDK
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions of TDK FK26C0G2E392JN006 provided by its distributors.
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 250V 3900pF ±5% C0G NP0
Ceramic Capacitor, Ceramic, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0039uF, Through Hole Mount, 2214
CAP CER 3900PF 250V C0G RADIAL