TDK DEA165150HT-8025C2
RF Filter High Pass 5150MHz 5150MHz to 5850MHz 0.5dB 50Ohm SMD 4Pin 0603 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK DEA165150HT-8025C2.
IHS
Datasheet6 pages7 years ago
TDK
Inventory History
3 month trend:
-7.21%
CAD Models
Download TDK DEA165150HT-8025C2 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Introduction Date2018-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions of TDK DEA165150HT-8025C2 provided by its distributors.
Rf Filter, High Pass, 5.15Ghz To 5.85Ghz Rohs Compliant: Yes |Tdk DEA165150HT-8025C2
High Pass Filter, 1 Section(s) Min, 1 Section(s) Max, 5500MHz, 4 Pin(s)
Filters, Pass Band=5150 to 5850MHz, Zc=50se | 50se
0.4dB 5.15GHz 700MHz 0603 1.6mm*800¦Ìm*800¦Ìm
700MHz Qualcomm 0.4dB SMD-4P,0.8x1.6mm RF Filters ROHS
RF FILTER HIGH PASS 5.5GHZ 0603