TDK CKCM25X8R1H222M060AL
Cap Ceramic Array 0.0022uF 50V X8R 20% 0504 SMD 2 Capacitor 150°C Punched Paper T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK CKCM25X8R1H222M060AL.
IHS
Datasheet5 pages11 years ago
Ciiva
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download TDK CKCM25X8R1H222M060AL symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of TDK CKCM25X8R1H222M060AL provided by its distributors.
2-N-1 Array, Soft Termination, Auto Grade MLCC, 0504, X8R, 50V, 2200pF, 20%, 0.60mm
Array/Network Capacitor, 50V, X8R, 0.0022uF, Surface Mount, CHIP-4
0504 (1410Metric) ARRAY/NETWORK CAPACITOR CKC 50V 2200pF ±20% X8R
2.2nF Independent X8R 卤20% 50V 0405 (1012 Metric) Capacitor Networks, Arrays ROHS