TDK CKCL22C0G1H471K085AA
Cap Ceramic Array 470pF 50V C0G 10% 0805 Pad SMD 2 Capacitor 125C T/R
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK CKCL22C0G1H471K085AA.
IHS
Datasheet9 pages10 years ago
Ciiva
Newark
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2012-12-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 10 months ago)
LTB Date2018-10-31
LTD Date2019-03-31
Related Parts
KYOCERA AVX08055A471KAT2A
0805 470 pF 50 V ±10% Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX08055A471K4T2A
450V 470pF 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0805C471K1GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 470pF C0G 0805 10%
Yageo GroupC0805C471K2GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 470pF C0G 0805 10%
Yageo GroupC0805C471J5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 470pF C0G 0805 5%
Descriptions
Descriptions of TDK CKCL22C0G1H471K085AA provided by its distributors.
0805 (2012Metric) ARRAY/NETWORK CAPACITOR CKC 50V 470pF ±10% C0G NP0
Array/Network Capacitor, 50V, C0G, 0.00047uF, Surface Mount, CHIP-4
CAPACITOR ARRAY, 470PF 50V, C0G/NP0, 10%, SMD, FULL REEL
470pF Independent 卤10% 50V 0805 Capacitor Networks, Arrays ROHS
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 470, TOL: +/-10%, THICKNESS: 1.00 MAX.