TDK CGA6P1X7S3D222K250AA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 2000V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7S, 22% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 1210
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK CGA6P1X7S3D222K250AA.
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download TDK CGA6P1X7S3D222K250AA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
Ultra Librarian
Download
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2nF, LxWxT:3.2x2.5x2.5mm
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7S 10% SMD 0402 125C Automotive T/R
1kV 2.2nF X7S 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions of TDK CGA6P1X7S3D222K250AA provided by its distributors.
EIA CASE SIZE: 1210, VOLTAGE: 2000, CAP VALUE: 222, TOL: +/-10%, THICKNESS: 2.50 ± 0.30
1210 (3225Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 2kV 2200pF ±10% X7S
2.2nF ¡À10% X7S 2KV 1210 3.2mm*2.5mm*2.5mm