TDK CGA5F2X8R1E334M085AA
Cap Ceramic 0.33uF 25V X8R 20% SMD 1206 150°C Punched Paper T/R
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK CGA5F2X8R1E334M085AA.
Upverter
Datasheet14 pages11 years ago
IHS
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download TDK CGA5F2X8R1E334M085AA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-11-19
Related Parts
25V 330nF X8R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 330nF X8R 卤20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 330nF X8R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions of TDK CGA5F2X8R1E334M085AA provided by its distributors.
1206 (3216Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 25V 0.33muF ±20% X8R
EIA CASE SIZE: 1206, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 334, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.85 ± 0.15
Automotive Grade MLCC, 1206, X8R, 25V, 0.33 F, 20%, 0.85mm