TDK C1608C0G2E151K080AA
250V 150pF C0G 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK C1608C0G2E151K080AA.
IHS
Datasheet34 pages4 years ago
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download TDK C1608C0G2E151K080AA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2012-11-19
Related Parts
CGA Series 0603 150 pF 250 V ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX06031A151KAT4A
Cap MLCC SMD 0603 100V NP0 (C0G) 150pF ±10% Commercial 13T/R"
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 150pF 5% C0G 50V 0603 Paper T/R
0603 150 pF 50V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 150pF C0G 0603 5% AEC-Q200
Samsung Electro-MechanicsCL10C151JB8NNNC
50V 150pF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions of TDK C1608C0G2E151K080AA provided by its distributors.
Mlcc,0603,c0G,250V,150Pf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C1608C0G2E151K080AA
C 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±10% 150pF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00015uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=150pF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 250, CAP VALUE: 151, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10