TDK B85321A2502Y160
Feedthrough Filters, Rated Current=16A Rated Voltage=250V AC, Capacitance=2 x 0.0025μF
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B85321A2502Y160.
TDK
Datasheet13 pages5 years ago
IHS
_legacy Avnet
EPCOS
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Introduction Date2002-09-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Descriptions
Descriptions of TDK B85321A2502Y160 provided by its distributors.
Power Line Filter 50Hz/60Hz 16A 250VAC/600VDC Threaded Stud Wall Mount
Single Phase EMI Filter, 250V, 50HzHz
FILTER, FEED THROUGH, 2500PF, 16A, CAN;
TDK B85321A2502Y160 EMI Filter
CAP FEEDTHRU 2500PF 600V AXIAL
EMC FEEDTHRU FILTER 2 X 2500PF