TDK B82791H2251N20
Common Mode Chokes Dual 47000uH 10kHz 0.25A 2.4Ohm DCR Thru-Hole Box
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B82791H2251N20.
Future Electronics
Datasheet7 pages27 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1999-04-07
Descriptions
Descriptions of TDK B82791H2251N20 provided by its distributors.
B82791H Series 47 mH 2.4 O DCR 250 mA Vertical PC Pin Power Line Choke
Choke, Common Mode, 47 mH, 250 mA
General Purpose Inductor, 47000uH, 50%, 1 Element, Ferrite-Core