TDK B82731T2351A020
Power Line Chokes, L=68mH Rated current=0.35A, LxWxT: 21.5mmx13.5mmx21.1mm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B82731T2351A020.
TDK
Datasheet7 pages27 years ago
Farnell
EPCOS
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-10-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
Power Line Choke, Ring Core, 68Mh, 0.2A Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B82720H0015A035
Descriptions
Descriptions of TDK B82731T2351A020 provided by its distributors.
Choke, Common Mode, 68 mH, 350 mA
General Purpose Inductor, 68000uH, 50%, 2 Element, Ferrite-Core
4.4惟 2 Common Mode Filters ROHS
Tray Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 2 INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1mA Common Mode Choke 350mA 4.4Ohm 10kHz 21.5mm
CHOKE, E CORE, 68MH, 0.35A; Inductance:68mH; Inductance Tolerance:+50%, -30%; DC Resistance Max:4.4ohm; DC Current Rating:350mA; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:Through Hole; No. of Pins:4; Core Material:Ferrite; DC Current Max:350mA; Inductor Type:Power Line Choke; Resistance:4.4ohm
CHOKE, E CORE, 68MH, 0.35A; Inductance: 68mH; Rated Current: 350mA; Product Range: B82731T Series; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Core Material: Ferrite; DC Current Max: 350mA; DC Current Rating: 350mA; DC Resistance Max: 4.4ohm;