TDK B82442H1825K000
Ind High Current Chip Molded Wirewound 8.2mH 10% 252KHz 30Q-Factor Ferrite 39mA 2220 Blister T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B82442H1825K000.
IHS
Datasheet0 pages0 years ago
Introduction Date1998-03-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2021-04-15
LTD Date2022-04-15
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
BournsPT12133SL
Inductor Wirewound 8200uH 10% 252KHz 90Q-Factor 0.05A 0.026Ohm DCR RDL
Inductor Power Wirewound 8200uH 10% 252KHz 60Q-Factor Ferrite 0.036A 30Ohm DCR RDL Bag
Ind RF Choke 8.2mH 10% 252KHz 20Q-Factor Ferrite 50mA RDL Bag
Ind Power 8.2mH 10% 1KHz Ferrite 293mA Axial Bulk
General Purpose Inductor, 8200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
General Purpose Inductor, 8200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Descriptions
Descriptions of TDK B82442H1825K000 provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 8200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2220
FIXED IND 8.2MH 39MA 100 OHM SMD
Smt-Inductor 2220 8200Uh 10%, Tape & Reel