TDK B32656S0684J564
Epcos B32656S 680nF Polypropylene Film Capacitor 1000 V dc; 480 V ac +/-5%; Tab
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B32656S0684J564.
IHS
Datasheet66 pages4 years ago
TDK
RS (Formerly Allied Electronics)
EPCOS
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.80
Introduction Date2004-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
PanasonicECW-F2W684JA
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-F2684JAQ
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Yageo GroupC4ASPBW3680A3FJ
Film Capacitor, Polypropylene, 1200V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W684J
Yageo GroupR75II36804040J
Yageo GroupR75PR36804030J
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of TDK B32656S0684J564 provided by its distributors.
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.68uF, Chassis Mount
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.68uF, 1000V DC, 16mm(W) x 28.5mm(H) x 42mm(L)
Cap, 0.68Uf, 1Kv, Film, Solder Rohs Compliant: Yes |Epcos B32656S0684J564
Cap Film 0.68uF 1000V PP 5% (42 X 16 X 28.5mm) Screw Mount Plastic Can 0.006 Ohm 100C Automotive Bulk
-55鈩儈+100鈩 卤5% Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS