TDK B32520C1334K189
Capacitor, met Polyester (Mylar), 0.33Uf, 100Vdc, 10-% Tol, 10+% Tol |Epcos B32520C1334K189
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B32520C1334K189.
TDK
Datasheet44 pages5 years ago
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Related Parts
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.2 X 3.5 X 8mm) Radial 5mm 125C Ammo Pack
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (12.5 X 4 X 10mm) Radial 10mm Loose in Box
Yageo GroupR82EC3330Z370K
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Yageo GroupR82EC3330AA70K
Descriptions
Descriptions of TDK B32520C1334K189 provided by its distributors.
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.33uF, 100V DC, 4mm(W) x 8.5mm(H) x 10mm(L)
Epcos 330nF +/-10% 100 VDC; 63 VAC; B32520 Thru Hole Polyester Film Capacitor
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 10% 330nF 100V
Capacitor Capacitance tolerance: ±10% Dielectric: Metallised Polyester Foil IEC-climate category: 55/100/56 Pitch: 7.5 mm Capacitance: 330 nF Rated voltage: 100 VDC / 63 VAC ø d: 0.5 mm
CAP, 0.33µF, 100V, 10%, PET; Capacitance: 0.33µF; Voltage Rating: 100V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: B32520 Series; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Radia