TDK B32520C1334K
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (10 X 4 X 8.5mm) Radial Stacked 7.5mm 125C Automotive Bulk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B32520C1334K.
IHS
Datasheet45 pages12 years ago
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
Farnell
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Yageo GroupR82EC3330Z370K
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount, 7122
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.2 X 3.5 X 8mm) Radial 5mm 125C Ammo Pack
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (17.5 X 5 X 14mm) Radial 15mm Loose in Box
Descriptions
Descriptions of TDK B32520C1334K provided by its distributors.
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
FILM CAP MKT BOX 0.33µF 10% 100Vdc LS 7.5mm
CAPACITOR, 0.33UF, 100V; Capacitance:0.33µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Voltage Rating:100V; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:Radial;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 0.33UF, 100V; Capacitor Application:General Purpose; Capacitor Dielectric Type:Polyester (PET); Capacitance:0.33µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:100VDC; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Capacitor Case Style:Radial; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:7.5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; External Depth:4mm; External Length / Height:8.5mm; External Width:4mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Radial; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VAC:63V; Voltage Rating VDC:100V