TDK-Lambda RTEN-5200
Power Line Filter 60Hz 200A 500VAC/500VDC Terminal Block Chassis Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK-Lambda RTEN-5200.
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download TDK-Lambda RTEN-5200 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Descriptions
Descriptions of TDK-Lambda RTEN-5200 provided by its distributors.
Power Line EMC Filters, 3-phase/3-line(500V), Rated Current:200A, Multipurpose, Block terminal
Power Supply; 500V (AC; DC)Filter; 500VAC200A; Screw terminations
Three-phase (angle connection) Base mount EMC Filters ROHS
FILTER, 500VAC 200A, SCREW TERMINATIONS
Power Line Filters Filter 500VAC 200A
Three Phase EMI Filter, 500V, 60HzHz
LINE FILTER 500VAC/VDC 200A CHAS
Power Line Filter, 3-Ph, 200A/500Vac/Vdc; Filter Applications:General Purpose; Voltage Rating:500V; Current Rating:200A; No. Of Phases:Three Phase; No. Of Stages:1 Stage; Filter Input Terminals:Terminal Block Rohs Compliant: Yes |Tdk-Lambda RTEN-5200